Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Yönetici koçluğu, yöneticilerin,  mesleki faaliyetlerini ve çalışma esnasındaki performanslarını geliştirmeye ve artırmaya yardımcı olmak adına, kişiselleştirilmiş, birebir ilişki oluşturulacak şekilde düzenlenen bir koçluk sürecidir.

Yönetici koçluğu ile yönetici yönetsel yönünü fark eder, potansiyelini keşfeder ve en verimli şekilde kullanmayı öğrenir.

Liderlik konusunda yöneticilere yapılan çalışmalar, yüksek yönetim bakış açısı oluşturur. Bu yöntem ile stratejik ve operasyonel konularda kolay, analitik, somut, bilimsel ve stratejik düşünebileceği davranış tipleri geliştirir, çatışma ve kriz yönetimlerinde en doğru yolu tercih eder.

Yönetici koçluğu ile birlikte yönetici ve ekibi için motivasyonu, üretimi ve yaratıcılığı yüksek bir liderlik sergilerken, iş yaşamında vizyoner bir bakış açısı deneyimlerler. Bir koç ile çalıştığınızda size yönetimin iş değil sanat olduğunu gösterir ve bilimsel yönü ile strateji, hedef belirleme, planlama ve uygulama konusunda verimli ve etkin bir halde çalışabilmeyi sağlar.

Yönetici Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

  • Yöneticiyi şirketin daha faydalı olması açısından ileriyi görme becerilerini geliştirerek olumsuz ilerlemelerin farkında olmasına neden olur.
  • Yargılamadan dinleme becerilerini arttırarak, yeni düşünce ve olanaklara açık olmasını sağlar.
  • Yöneticilere, ulaşmak istedikleri amaca yönelik harekete geçmelerini kolaylaştırmak, içinde bulundukları süreci değerlendirmek ve geniş bir bakış açısı kazandırmak.
  • Yöneticilere, zor durumlarda mental düşüşler yaşamadan, pratik çözümler üretmelerini sağlar.
  • Yöneticilerin netice odaklı, verimli çalışma becerilerini arttırır.

Yönetici Koçluğu Programımıza Katılmak ve detaylı bilgi almak için bize ulaşın!